Hajnówka

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

SZKOLENIA OKRESOWE BHP

Szkolenie okresowe w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy

 PRACODAWCO !!!  

Sprawdź, czy Twoi pracownicy mają aktualne Szkolenie okresowe w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników administracyjno biurowych oraz pracodawców i innych osób kierujących pracownikami.

Zapraszamy na:

  • szkolenie okresowe bhp dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami w dniu 17.04.2025r. o godz. 9:00.
  • szkolenie okresowe bhp  dla pracowników administracyjno biurowych w dniu 17.04.2025r. godz. 12:00.

Zapisy na szkolenie trwają do 16 kwietnia 2025r.  w sekretariacie Ośrodka ZDZ w Hajnówce ul. Armii Krajowej 52

lub telefonicznie 85 682 24 85.

bhp 3

Szkolenie podstawowe w zakresie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji

Już w najbliższy weekend (12-13.04.2025) rusza ostatnia grupa szkolenia podstawowego stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji.

Szkolenie skierowane do osób kupujących oraz stosujących środki ochrony roślin metodą fumigacji. Wymagane dla wszystkich pracowników firm świadczących usługi w zakresie usuwania szkodników w domu oraz zwalczania kreta i karczownika w ogrodzie, jak również dla osób przeprowadzających zabiegi gazowania zboża.

Posiadanie zaświadczenia o ukończeniu kursu uprawnia do zakupu środków ochrony roślin przeznaczonych do stosowania metodą fumigacji !

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jest ważne na 5 lat.

 

EGZAMINY KWALIFIKACYJNE

EGZAMINY KWALIFIKACYJNE

W dniu 30.01.2025 o godz. 16.00 w Ośrodku ZDZ w Hajnówce odbędzie się egzamin kwalifikacyjny E i D w zakresie:

  1. grupa I - urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną
  1. grupa II - urządzenia wytwarzające, przetwarzajace, przesyłające i zużywajace ciepło oraz inne urządzenia energetyczne
  1. grupa III - urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.

Szczegółowe INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

  • telefon 85 682 24 85
  • e-mail: hajnowka@zdz.bialystok.pl
  • osobiście w godzinach pracy Ośrodka (ul. Armii Krajowej 52  Hajnówka)

UWAGA!

Od dnia 2 lipca 2022 roku obowiązują nowe zasady uzyskania świadectwa kwalifikacji dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci. w tym dniu weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 1 lipca 2022 roku w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

Zgodnie z zapisami § 7 ust. 1 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska, egzamin przeprowadza się na wniosek osoby ubiegającej się o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci albo na wniosek pracodawcy zatrudniającego tę osobę.

Do prawidłowo wypełnionego wniosku należy obowiązkowo dołączyć:  (§ 7 ust. 4 rozporządzenia MKiŚ):

1) kopię dokumentu, o którym mowa w § 6 ust. 2 Rozporządzenia MKiŚ - (czyli jeden z następujących dokumentów):

  1.  świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
  2.  świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
  3.  certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
  4.  świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski – w zawodach, w których nauczanie obejmuje treści związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci,

lub w § 6 ust. 3 Rozporządzenia MKiŚ - (czyli jeden z następujących dokumentów):

  1.  świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci,
  2.  zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty  (Dz.U.   z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci,
  3.  zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń,  instalacji i sieci. (w przypadku zgłoszenia na egzamin przez pracodawcę grupy osób dopuszcza się zaświadczenie grupowe potwierdzające doświadczenie zawodowe z wyszczególnieniem dla poszczególnych   osób zakresu posiadanych uprawnień zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia MKiŚ z dnia 1 lipca 2022-Dz.U.2022 poz.1392 )

2) potwierdzenie uiszczenia opłaty.

  1.  opłata jest pobierana w wysokości 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników, obowiązującego w dniu złożenia wniosku, o którym mowa w § 7 ust. 1 Rozporządzenia MKiŚ.
  2.  zgodnie z zapisami § 14 ust. 3 Rozporządzenia MKiŚ w tytule wpłaty podaje się imię i nazwisko osoby, o której mowa w § 7 ust. 1, oraz informacje dotyczące rodzaju urządzeń, instalacji i sieci, dla  których  osoba ubiega się o potwierdzenie kwalifikacji, oraz zakres objęty wnioskiem o wydanie świadectwa kwalifikacyjnego. (przykład treści przelewu/wpłaty: imię i nazwisko , Grupa 2 pkt.: 1,2,10.” )

Rekrutacja do projektu

RUSZYŁA REKRUTACJA DO PROJEKTU:

„Siła Kobiet – program wyrównywania szans na rynku pracy skierowany do kobiet z subregionu łomżyńskiego” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

Szczegóły dotyczące uczestnictwa i rekrutacji dostępne w zakładce SZKOLENIA → projekty UE

OPIEKUN OSÓB ZALEŻNYCH

Szkolenie „Opiekun osób zależnych”

Zjawisko szybko starzejącego się społeczeństwa ma pokrycie w liczbach. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów osób starszych zwiększa się z roku na rok. ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ SZKOLENIA "Opiekun osób zależnych" !

opiekun osób starszych

CEL SZKOLENIA:

Szkolenie ma na celu uzyskanie przez uczestników szkolenia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych przygotowujących do pracy w charakterze opiekuna osób starszych niezbędnych do pomocy osobom zależnym w czynnościach życia codziennego.

UCZESTNICY SZKOLENIA:

Szkolenie skierowane do osób wykazujących predyspozycje do opiekowania się osobą starszą, ponadto od kandydatów oczekuje się: empatii, łatwości nawiązywania kontaktów, odpowiedzialności, umiejętności podejmowania decyzji za klienta bądź w sprawie klienta, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

CZAS TRWANIA I REALIZACJA KURSU:

Program szkolenia obejmuje 80 godz. dydaktycznych realizowanych zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Planowany termin rozpoczęcia 27 sierpnia 2024

Przedmioty ujęte w programie szkolenia: Wybrane zagadnienia prawne; Podstawy psychologii wieku starczego; Gerontologia; Podstawy psychiatrii; Dietetyka i przygotowywanie posiłków; Podstawy higieny i pielęgnacji osób starszych, niedołężnych; Elementy rehabilitacji i masażu ; Organizacja czasu wolnego podopiecznego Publiczna służba zdrowia oraz system pomocy społecznej; Organizacja pracy własnej oraz zasady bhp; Etyka w zawodzie opiekuna;

Kurs realizowany w formie stacjonarnej. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w salach i pracowni Ośrodka ZDZ w Hajnówce

CENA SZKOLENIA : 800 zł

CO OFERUJEMY:

  • profesjonalną kadrę dydaktyczną,
  • materiały dydaktyczne,
  • zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu "Opiekun osób starszych" wydane na podstawie Rozporządzenia z dnia 6 października 2023r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2023 r. poz. 2175) wraz z suplementem

Kontakt:

Ośrodek Kształcenia Zawodowego ZDZ w Hajnówce, ul. Armii Krajowej 52,

tel. 85 682 24 85, hajnowka@zdz.bialystok.pl

 

SZKOLENIE OPERATOR WÓZKÓW JEZDNIOWYCH

wózek

SZKOLENIE OPERATOR WÓZKÓW JEZDNIOWYCH 

Ilość godzin: 35 godzin

Termin: rozpoczęcie szkolenia 09.08.2024r. godzina 09:00 (informacje o szczegółowym harmonogramie w sekretariacie Ośrodka)

Cena: 970,00 zł wraz z egzaminem

Cel kursu

Teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do uzyskania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze wózków jezdniowych z napędem silnikowym.

Uczestnicy

Na kurs może być przyjęty kandydat, który:

  • ma ukończone 18 lat,
  • posiada wykształcenie co najmniej podstawowe (8 lat)/gimnazjalne,
  • posiada zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora wózka jezdniowego.

Przebieg zajęć

Kurs  w części teoretycznej będzie realizowany w Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Hajnówce  ZDZ w Białymstoku
przy ul. Armii Krajowej 52, 17-200 Hajnówka

Kurs w części praktycznej będzie realizowany w podziale na grupy i ograniczony do takiej liczby słuchaczy, która zapewnia realizację zajęć przy zachowaniu określonych prawnie  zapewniających bezpieczeństwo słuchaczom kursu.

Uczestnicy zostaną zgłoszeni na egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego i odbędą go w wyznaczonym przez UDT terminie.

Zapisy pod numerem tel. 85-682-24-85 bądź w sekretariacie Ośrodka.